Červen 2018

Lucernička

14. června 2018 v 20:16 | Eliška |  Malířská tvorba
Akryl na plátno

Ona a On

14. června 2018 v 20:09 | Jarka |  Povídky
ONA
Letmo jsem přelétla pohledem po skupince lidí, které jsem zatím neznala, ale měla jsem s nimi strávit několik dní ve Slovinských kopcích včetně skoků do vodopádu. A na to jsem se těšila. Adrenalin!
Najednou jsem HO uviděla, stál kousek ode mne a rozhlížel se stejně zvědavě jako já po ostatních. Uvědomila jsem si, že ON je pěknej kluk. Jak je možný, že se mi takhle může někdo líbit na první pohled. No, přece nemůžu na NĚJ civět, pomyslela jsem si.
A tak to bylo celé dny. Když jsem si myslela, že si nikdo nevšimne kam koukám, koukala jsem na NĚJ. Doufala jsem, že ani ON si toho nevšimne. Myslím, že by to bylo trapný, ale přitahoval mou pozornost jako magnet.
Jak se naše skupinka více poznala za celodenních pochodů, podařilo se mi s NÍM debatovat o všem možném. Je zábavný, vtipný, milý a rád se směje.
Začínala mě děsit představa, že skončí tahle krátká dovolená a všichni se rozjedeme domů a už se s NÍM nikdy nepotkám. Bylo mi to líto, ale věděla jsem, že s tím vůbec nic nemůžu udělat.
Na konci pobytu jsme si všichni vzájemně vyměnily e-maily. ON má můj a já jeho, ale je to zbytečné, protože se kontakty dávají vždycky, ale nikdy jsem se s nikým znovu nesetkala. Tohle bude úplně stejné. Jsem z toho smutná.
Uběhlo několik měsíců a ON stále bydlel v mé mysli. Samozřejmě, že se neozval. Neměl důvod. Lámala jsem si hlavu nad tím, jak bych to mohla změnit. Pomohla mi šťastná náhoda. Kamarádka zajistila pobyt na horách. Měla se sejít, jako vždycky, celá naše parta a udělat si pořádné tury. Snad desetkrát jsem napsala e-mail, ve kterém jsem HO zvala, aby se zúčastnil také. A stejně tolikrát jsem to smazala. Nakonec jsem si dodala odvahu a poslala. Odpověděl. ON opravdu odpověděl! Nechtěla jsem si hned e-mail otevřít, protože jsem si říkala, že na zklamání mám vždycky dost času. Přemohla mne ale nakonec zvědavost. Co mi asi napsal? Napsal, že rád přijede. ON opravdu chce přijet. Jsem šťastná. Těším se na něj. Chci HO poznat, zase si povídat a smát se s NÍM. Přijel, vzali jsme se ruce a …...............
ON
Rozhlížel jsem se po lidech, kteří měli stejný nápad jako já. Pokořit Slovinsko. Upoutaly mne nejprve pěkné delší blonďaté vlasy, potom modré oči, které na mě koukaly. Ale ten drobný úsměv, který mi věnovala mě dostal. Jejda, po světě chodí tak pěkná holka. Hmmm, dost se mi líbí.
Při celodenních tůrách jsem si dal záležet na tom, abych se s NÍ mohl aspoň chvílemi bavit. Je veselá, vtipná a milá, moc milá. Moje myšlenky se točily jen kolen toho blonďatého zázraku. Měl jsem jí plnou hlavu a nějak mi uniklo, že i tahle dovolená skončí. Dny a týdny ubíhaly a já stále vzpomínal na modré oči.
Jak rád bych ji zase potkal, ale nenapadlo mě nic, co bych mohl pro to udělat a docela mě to trápilo. Jednoho dne mi přišel e-mail od NÍ !! Po jeho přečtení jsem se radoval jako malej kluk. Zrušil jsem všechny plány, zůstala jen ONA.
Přišel jsem k NÍ, vzal ji za ruku a už ji nepustil...............